rss_feed Latest News

All Teams Schedule: Week of Apr 01 – Apr 07

Apr 06 Boys Varsity Track at Alexandria Area High School, Brainerd High School, Fergus Falls High School, Rocori High School, Sartell High School, Sauk Rapids-Rice High School, St. Cloud Tech High School, Willmar High School Conference Tournament @ St. John’s University 9:00 am | St. John’s University Apr 06 Girls Varsity Track at Alexandria Area

All Teams Schedule: Week of Mar 25 – Mar 31

Mar 30 Boys Varsity Track at Brainerd High School, Sauk Rapids-Rice High School Meet @ St. John’s University 5:30 pm | St. John’s University Mar 30 Girls Varsity Track at Brainerd High School, Sauk Rapids-Rice High School Meet @ St. John’s University 5:30 pm | St. John’s University Mar 30 Boys Varsity Track at Brainerd

All Teams Schedule: Week of Mar 18 – Mar 24

Mar 22 Boys Varsity Track at Meet @ University of Minnesota 4:00 pm | University of Minnesota Mar 22 Girls Varsity Track at Meet @ University of Minnesota 4:00 pm | University of Minnesota

All Teams Schedule: Week of Mar 11 – Mar 17

Mar 14 Boys Varsity Basketball at Tbd TBD TBA   Mar 15 Coed Varsity Hockey Adapted Floor at Tbd TBD 5:00 pm   Mar 16 Coed Varsity Hockey Adapted Floor at Tbd TBD 12:00 pm   Mar 16 Coed Varsity Hockey Adapted Floor at Tbd TBD 4:00 pm  

All Teams Schedule: Week of Mar 04 – Mar 10

Mar 05 Boys Varsity Basketball at Tbd TBD TBA   Mar 06 Coed Varsity Hockey Adapted Floor vs. Tbd TBD 4:30 pm | Apollo High School Mar 07 Girls Varsity Basketball at Tbd TBD 7:00 pm   Mar 09 Boys Varsity Basketball at Tbd TBD TBA  

All Teams Schedule: Week of Feb 25 – Mar 03

Feb 25 Coed Varsity Hockey Adapted Floor vs. Robbinsdale/Hopkins/Mound-Westonka Robbinsdale/Hopkins/Mound-Westonka 6:00 pm | Apollo High School Feb 26 Girls Varsity Basketball at Tbd TBD 7:00 pm   Feb 27 Coed Varsity Hockey Adapted Floor at White Bear Lake Adapted White Bear Lake Adapted 4:15 pm   Feb 28 Boys Freshman Basketball vs. Sauk Rapids-Rice High

All Teams Schedule: Week of Feb 18 – Feb 24

Feb 18 Girls Junior Varsity Basketball at Sauk Rapids-Rice High School Sauk Rapids-Rice 4:30 pm | Sauk Rapids-Rice High School Feb 18 Girls Varsity Basketball at Sauk Rapids-Rice High School Sauk Rapids-Rice 6:00 pm | Sauk Rapids-Rice High School Feb 19 Boys Junior Varsity Basketball vs. Fergus Falls High School Fergus Falls 4:30 pm |

All Teams Schedule: Week of Feb 11 – Feb 17

Feb 11 Coed Varsity Nordic Skiing at Alexandria Area High School, Brainerd High School, Fergus Falls High School, St. Cloud Tech High School, Willmar High School Conference Championship @ Fergus Falls – Spidal’s Ski Resort 1:30 pm | Fergus Falls – Spidal’s Ski Resort Feb 11 Coed Varsity Hockey Adapted Floor at Anoka-Hennepin Anoka-Hennepin 4:30

All Teams Schedule: Week of Feb 04 – Feb 10

Feb 04 Girls Junior Varsity Basketball vs. Fergus Falls High School Fergus Falls 5:45 pm | St. Cloud Apollo H.S. Feb 04 Boys Varsity Swimming at Fergus Falls High School, Rocori High School Double Dual @ FF Kennedy School – Pool 6:00 pm | FF Kennedy School – Pool Feb 04 Girls Varsity Basketball vs.

All Teams Schedule: Week of Jan 28 – Feb 03

Jan 28 Coed Varsity Hockey Adapted Floor at North Suburban-Adapted North Suburban-Adapted 4:30 pm   Jan 29 Coed Varsity Nordic Skiing at Alexandria Area High School, Brainerd High School, Fergus Falls High School, St. Cloud Tech High School, Willmar High School Conference Championship @ Fergus Falls – Spidal’s Ski Resort 1:30 pm | Fergus Falls