rss_feed Latest News

All Teams Schedule: Week of Feb 24 – Mar 01

Feb 24 Coed Varsity Hockey Adapted Floor at Maple Grove Adapted Maple Grove Adapted 4:30 pm | Maple Grove Middle School Feb 24 Boys Junior Varsity Basketball at Rocori High School Rocori 5:45 pm | Rocori High School Feb 24 Boys Freshman Basketball at Rocori High School Rocori 5:45 pm | Cold Spring Elementary Feb

All Teams Schedule: Week of Feb 17 – Feb 23

Feb 18 Girls Junior Varsity Basketball at Sauk Rapids-Rice High School Sauk Rapids-Rice 4:30 pm | Sauk Rapids-Rice High School Feb 18 Boys Junior Varsity Basketball at Sauk Rapids-Rice High School Sauk Rapids-Rice 4:30 pm | Sauk Rapids-Rice High School Feb 18 Boys Freshman Basketball at Sauk Rapids-Rice High School Sauk Rapids-Rice 5:30 pm |

All Teams Schedule: Week of Nov 18 – Nov 24

Nov 19 Girls Junior Varsity Hockey at Fergus Falls High School Fergus Falls 5:30 pm | Fergus Falls High School Nov 19 Girls Varsity Hockey at Fergus Falls High School Fergus Falls 7:15 pm | Fergus Falls High School Nov 23 Boys Varsity Basketball at Rocori High School Rocori 9:00 am | Rocori H.S. Nov

All Teams Schedule: Week of Nov 11 – Nov 17

Nov 15 Girls Junior Varsity Hockey at Sartell/SRR Sartell/SRR 5:30 pm | Sartell – Bernick’s Arena Nov 15 Girls Varsity Hockey at Sartell/SRR Sartell/SRR 7:15 pm | Sartell – Bernick’s Arena

All Teams Schedule: Week of Oct 28 – Nov 03

Oct 28 Coed Varsity Soccer Adapted at North Suburban-Adapted North Suburban-Adapted 4:30 pm   Oct 29 Girls Varsity Swimming vs. Albany High School Meet @ St Cloud Apollo HS 6:00 pm | Apollo High School Oct 30 Coed Varsity Soccer Adapted at Robbinsdale/Hopkins/Mound-Westonka Robbinsdale/Hopkins/Mound-Westonka 4:30 pm  

All Teams Schedule: Week of Oct 21 – Oct 27

Oct 21 Coed Varsity Soccer Adapted at Park Center Adapted Park Center Adapted 5:30 pm | Park Center HS Oct 23 Coed Varsity Soccer Adapted vs. Anoka-Hennepin Anoka-Hennepin 5:30 pm | St. Cloud Apollo H.S. Oct 24 Boys Junior Varsity Cross Country at Alexandria Area High School, Becker High School, Bemidji High School, Brainerd High

All Teams Schedule: Week of Oct 14 – Oct 20

Oct 14 Coed Varsity Soccer Adapted vs. Minnetonka/Wayzata Minnetonka/Wayzata 5:30 pm | St. Cloud Apollo H.S. Oct 15 Boys Junior Varsity Cross Country at Alexandria Area High School, Brainerd High School, Fergus Falls High School, Rocori High School, Sartell High School, Sauk Rapids-Rice High School, St. Cloud Tech High School, Willmar High School Conference Championship

All Teams Schedule: Week of Oct 07 – Oct 13

Oct 07 Boys Varsity Cross Country at Albany High School, Becker High School, Foley High School, Holdingford High School, Rocori High School Invitational @ Albany Golf Course 4:00 pm   Oct 07 Boys Junior Varsity Cross Country at Albany High School, Becker High School, Foley High School, Holdingford High School, Rocori High School Invitational @

All Teams Schedule: Week of Sep 30 – Oct 06

Sep 30 Coed Varsity Soccer Adapted vs. Minneapolis Edison Adapted Minneapolis Edison Adapted 5:30 pm | St. Cloud Apollo H.S. Oct 01 Girls Varsity Tennis at Rocori High School Rocori 4:30 pm | Rocori High School Oct 01 Boys Junior Varsity Soccer at Alexandria Area High School Alexandria Area HS 5:00 pm | Alexandria Area